Anu Vask

Mul on vedanud, sest tants on mind lapsepõlvest tänaseni saatnud.

Alustasin 7-aastaselt klassikalise ja estraaditantsuga kodulinnas Kohtla-Järvel, Vallatute tantsutrupis, kus harjutati vene tantsutraditsioonide järgi.

Peale keskkooli astusin Viljandi Kultuuriakadeemiasse, mille lõpetasin tantsuõpetaja-koreograafina (Ba) 1997. aastal.

Sellest ajast alates olengi oma erialatööle pühendunud ja läbi tantsuprisma maailma vaadelnud- arenenud. Tantsulise tähendus- ja tajuvälja laiendamiseks kipun end aeg-ajalt harima:

1998. aastal õppisin Eesti Kosmeetikute ja Juuksurite Erakoolis massööriks.

Järjepidevalt, 15 aastat, on mind  saatnud iidne joogapraktika, tiibeti yantrajooga, õpetajaks on Maaja Zelmin.

Eestvedamist ja emotsionaalset intelligentsust, action-teatrit, qigongi ja zen meditatsiooni olen õppinud NOTAFE ja TÜ suvekoolides.

10 aastat tagasi alustasin Tallinna Ülikoolis lavastaja-koreograafi magistriõpet, et taas akadeemiliselt, nii filosoofiliselt kui tantsuliselt, järele ja kaasa mõelda, lõpetasin selle 2018.  aastal.  Vahepeal süvenesin veel aastaks tantsu-ja liikumisteraapia õppesse.

Kõik see on mind toetanud igapäevases töös vahvate gruppidega.

Olen liikumisjuhina tegev vanustega kogu elukaarelt, beebidest seenioriteni ning pean lugu nii harrastajatest kui pofesionaalidest.

Koreograafiana olen töötanud professionaalsete tantsijate, muusikute ja näitlejatega (etendused “Merikajakas ja kontrabass”, “Pidu”, “Nad”, “Ulatus”). Liikumispedagoogina olen õpetanud  tantsu-, näitekunsti ja disaini tudengeid. Nõmme Kultuurikeskuses olen lavastanud harrastajatega noorte muusikateatris, lastekooris ning tantsuringis. Omatsirkuses olen koreografeerinud sportakrobaatide võistluskavu ja akrobaatilise etenduse “Kas kass?” ning lavastanud beebide-emadega liikumisteraapiale põhineva etenduse ”Peitus, hurraa!”. 

Praegu töötan jätkuvalt loov- ja kaasaegse tantsu baasil ning pooldan improvisatsioonilist grupitöö meetodit. Toetavate liikumistehnikatena kasutan klassikalist, jazz-, modern- ja kaasaegset tantsu ning yantrajoogat. Usaldan tantsu-ja liikumisteraapia põhimõtteid ja harjutusi ning kasutan neid tervikliku liikumissessiooni saavutamiseks.

Mõnikord manifesteerun ise tänavakunsti projektis PÕIKA! ja tegutsen koos LAIK  kunstirühmitusega.

Minu alalised töökohad on Tallinnas eralasteaed Naba, Nõmme Kultuurikeskus ja Omatsirkus.

Eraelus olen olnud pikas suhtes ja mul on  kaks pea täiskasvanud poega. Kõik mind ümbritsevad armsad on olnud mu tööelu tasakaalustajad ja sädelevad inspireeriad ning on seda jätkuvalt. Olen väga tänulik.

Miks teen koostööd Hoolinguga

Märgates, et iga eriala, sõltumata oma spetsiifikast, vajab vahetevahel kõrvutamist millegi korrastava, selge ja kogemuslikuga, millegagi, mis annab uue vaatenurga, saan vaid teadvustada, et Tants ja Liikumine just seda võimalust pakkuvadki. Koostöös Hoolinguga saan erialalisi kogemusi mitmekülgselt vajajatele jagada.

Koolitusteemad

Loovliikumine ja grupitöö; tants; kehalisus filosoofias; liikumise hinnanguvaba peegeldamine ja paaristöö; autentne liikumine; Labani ja Bartenijeff`i liikumissüsteemid; liikumispõhised etenduskunstid; valdkondade vahelisus etenduskunstis; tiibeti jantrajooga.