„ Toitu valiv laps lasteaias“

Kuupäev: 11.10.22

Toimumiskoht: veebis

Kell 13.00-14.30

Hind: 25 e

Lapsed võivad olla väga muutuvate toiduvalikutega ning lasteaias mõjutavad seda nii kaaslased kui ka personal. Selleks, et lasteaias erinevate toiduteemaliste muredega lapsi toetada, on hea teada kuidas laste söömisharjumused ja maitse-eelistused kujunevad ning kuivõrd on meil võimalik neid suunata ja aidata. Kas toidu suhtes valiv laps jääbki valivaks, sõltub paljuski sellest, kui teadlikud me oleme selle põhjustest ning kuivõrd oskame valida õigeid meetodeid laste valikute mitmekesistamiseks.

Koolitusel keskendume võimaluste ja lahenduste leidmisele, kuidas saab õpetaja toetada ja julgustada last paremini sööma ning uusi maitseid maitsema. Samuti vaatame, millised on loovad ja mängulised võimalused lapsi toiduga sõbraks teha. Soovituslik on eelnevalt osaleda koolitusel, kus käsitletakse söömisharjumuste kujunemist ning valiva söömise põhjuseid.

Koolitus sobib kõigile lasteaias ja lastehoius töötavatele inimestele ja lapsevanematele.

Teemad:

– lapse julgustamine ja toetamine lasteaiatoiduga kohanemisel

– õpetaja ja õpetajaabi roll ja võimalused laste valikute mitmekesistamisel

– praktilised ja mängulised tegevused laste toitumise parandamiseks ja toiduvalikute mitmekesistamiseks.

Koolitaja Tuuli Taimur:

Olen Rahvatervise Akadeemia koolitaja ja nõustaja. Igapäevaselt nõustan kliente toitumise teemadel, viin läbi koolitusi ja töötubasid täiskasvanutele ja lastele, nii koolides kui lasteaedades. Olen üks Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja õppe koolitajatest. Olen kahe lapse ema ning tänu lastele olen jõudnud ka valivate laste söömise teemani, korraldades juba mitmendat aastat ka laste valiva söömise koolitusi.

Registreerumist kinnitab kiri, mille saad oma meilile, kui Sa seda ei saa, siis proovi uuesti registreeruda või anna sellest teada info@hooling.ee.